Nowa Inwestycja Dewelopera APM Development: Apartamenty Orkana

Rynek nieruchomości w Warszawie stale się rozwija, oferując coraz to nowsze i bardziej innowacyjne projekty mieszkań dla przyszłych nabywców. Jednym z najnowszych przedsięwzięć, które przyciąga uwagę inwestorów i osób poszukujących wymarzonego miejsca do życia, jest inwestycja dewelopera APM Development – Apartamenty Orkana.

Na przyszłych mieszkańców czeka 15 wyjątkowych apartamentów o najbardziej pożądanych układach – od dwupokojowych kameralnych mieszkań o powierzchni 50 mkw, po przestronne, aż pięciopokojowe penthousy o metrażach do 150 mkw. Poczucie przestrzeni i komfortu zagwarantuje ponadprzeciętna wysokość lokali – 300 cm – a także duże przeszklenia. Każde z mieszkań posiada własny balkon lub ogródek.

Lokalizacja

Jednym z głównych atutów tej inwestycji jest jej doskonała lokalizacja w prestiżowej dzielnicy – na warszawskim Mokotowie. Apartamenty Orkana znajdują się w malowniczym otoczeniu, blisko centrum miasta, co sprawia, że mieszkańcy zyskają łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych udogodnień stolicy, a jednocześnie będą mogli cieszyć się spokojem i zielenią Mokotowa. Bliskość parków, sklepów i centrów handlowych, placówek edukacyjnych i komunikacji publicznej to z pewnością elementy, które wpływają na atrakcyjność lokalizacji Apartamentów Orkana.

Architektura i design

APM Development to deweloper, który znany jest z wyjątkowej dbałości o detale i estetykę realizowanych projektów mieszkaniowych. Apartamenty Orkana to doskonały przykład harmonii pomiędzy nowoczesnym designem a funkcjonalnością. Architektura budynków wpisuje się w miejski krajobraz, jednocześnie oferując przestrzenie, które pozwalają na wygodne i komfortowe życie. Nowoczesna bryła tego kameralnego budynku to połączenie minimalizmu i elegancji.

Energooszczędność i Ekologia

W dzisiejszych czasach troska o środowisko naturalne staje się coraz ważniejszym aspektem wyboru miejsca zamieszkania. Apartamenty Orkana są zbudowane z myślą o energooszczędności, co przekłada się nie tylko na korzyści dla środowiska, ale również na niższe koszty utrzymania dla mieszkańców. Wykorzystanie nowoczesnych technologii i materiałów ekologicznych to kolejny atut tej inwestycji.

Bogata infrastruktura

Deweloper zadbał również o to, aby mieszkańcy Apartamentów Orkana mieli dostęp do bogatej infrastruktury wewnętrznej. W ramach inwestycji powstanie przestrzeń rekreacyjna, plac zabaw dla dzieci, a także miejsca parkingowe dla mieszkańców. To wszystko sprawia, że Apartamenty Orkana są nie tylko miejscem do wygodnego życia w sercu Mokotowa, ale również przestrzenią sprzyjającą aktywnemu trybowi życia i relaksowi.

Apartamenty Orkana nie są jedynie miejscem do mieszkania. Z uwagi na swoje położenie zapewniają mieszkańcom dostęp do różnorodnych usług dodatkowych. W bliskim sąsiedztwie znajdują się sklepy, restauracje, place zabaw, a także tereny rekreacyjne. To wszystko sprawia, że mieszkańcy mają to, czego potrzebują, na wyciągnięcie ręki, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Zamieszkaj w Apartamentach Orkana

Nowa inwestycja dewelopera APM Development, Apartamenty Orkana w Warszawie, to znakomita propozycja dla osób poszukujących doskonałego miejsca do życia. Dogodna lokalizacja, nowoczesna architektura, dbałość o środowisko naturalne i bogata infrastruktura na wyciągnięcie ręki to tylko niektóre z zalet tego projektu. Jeśli zatem zastanawiasz się nad kupnem wymarzonego mieszkania lub inwestycją w nieruchomości, z pewnością warto przyjrzeć się bliżej Apartamentom. To miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z przyjaznym otoczeniem, tworząc idealne warunki do komfortowego życia.

Masz pomysł na biznes i szukasz lokalu ? Sprawdź jak znaleźć dobry lokal usługowy – krok po kroku.

Znalezienie dobrego lokalu usługowego dla swojego biznesu może być kluczowym krokiem w sukcesie przedsięwzięcia. Oto kilka kroków, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni lokal:

 1. Zastanów się nad tym do kogo chcesz trafić:
  • Przemyśl, jakie usługi oferujesz i jakie potrzebujesz przestrzeni do działalności.
  • Określ, ile metrów kwadratowych powierzchni potrzebujesz, ilu pracowników zatrudnisz i jakie wyposażenie będzie niezbędne.
 2. Określ lokalizację:
  • Wybierz lokalizację, która będzie odpowiednia dla Twojej grupy docelowej i będzie dostępna dla Twoich klientów.
  • Zastanów się nad dostępnością parkingów, komunikacją publiczną i konkurencją w okolicy.
 3. Określ budżet:
  • Przygotuj budżet na wynajem lub zakup nieruchomości oraz na ewentualne prace remontowe lub dostosowawcze.
 4. Skonsultuj się z pośrednikiem nieruchomości:
  • Skorzystaj z usług agencji nieruchomości lub pośredników, którzy specjalizują się w wynajmie lub sprzedaży lokali usługowych. Pomogą Ci znaleźć dostępne oferty.
 5. Oceniaj lokalne przepisy i regulacje:
  • Sprawdź, czy lokal spełnia wszystkie lokalne przepisy i regulacje dotyczące działalności gospodarczej.
  • Upewnij się, że lokal jest odpowiedni pod kątem zezwoleń i licencji.
 6. Oceniaj warunki umowy:
  • Dokładnie przeczytaj umowę najmu lub umowę sprzedaży, upewniając się, że rozumiesz wszystkie warunki.
  • Zwróć uwagę na koszty dodatkowe, takie jak opłaty za utrzymanie nieruchomości, podatki i ubezpieczenie.
 7. Przeprowadź oględziny:
  • Zobacz lokal osobiście, aby ocenić jego stan i dopasowanie do Twoich potrzeb.
  • Zwróć uwagę na ewentualne prace remontowe lub konieczność dostosowania przestrzeni do swoich potrzeb.
 8. Negocjuj warunki:
  • Jeśli jest to możliwe, negocjuj warunki umowy, w tym cenę najmu lub zakupu oraz ewentualne zmiany w nieruchomości.
 9. Skonsultuj się z prawnikiem:
  • Przed podpisaniem umowy skonsultuj się z prawnikiem, który może pomóc Ci zrozumieć wszystkie aspekty prawne i zabezpieczyć Twoje interesy.
 10. Planuj na przyszłość:
  • Zastanów się, czy lokal będzie odpowiedni na dłuższą metę i czy spełnia Twoje cele rozwojowe.

Sprawdź dostępne lokale usługowe w Warszawie od APM Development: https://lokale-uslugowe.apm-development.com.pl/znajdz-mieszkanie

Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny ?

Wybór idealnego mieszkania dla rodziny jest ważną decyzją, która wymaga uwzględnienia wielu czynników. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc w dokonaniu właściwego wyboru:

 1. Określ swoje potrzeby i priorytety:
  • Ilość pokoi: Rozważ, ile sypialni i innych pomieszczeń potrzebujesz.
  • Lokalizacja: Zastanów się, gdzie chcielibyście mieszkać – blisko pracy, szkoły, rodziny, czy też w okolicy z dostępem do parków i innych atrakcji.
  • Budżet: Określ maksymalną kwotę, jaką jesteście w stanie przeznaczyć na zakup lub wynajem mieszkania.
 2. Określ typ nieruchomości:
  • Mieszkanie: To często popularny wybór dla rodzin, ze względu na niższe koszty i mniejszy zakres konserwacji.
  • Dom jednorodzinny: Jeśli macie większy budżet i chcecie więcej przestrzeni, dom może być lepszym wyborem.
  • Inne: Możecie również rozważyć apartament, dom wielorodzinny lub inny rodzaj nieruchomości.
 3. Przeprowadź badanie rynku:
  • Znajdź nieruchomości dostępne na rynku, które spełniają Wasze kryteria.
  • Porównaj ceny, lokalizacje i udogodnienia w różnych ofertach.
 4. Znajdź odpowiedniego agenta nieruchomości:
  • Skorzystaj z usług agenta nieruchomości, który zna lokalny rynek i może pomóc w znalezieniu idealnego mieszkania.
 5. Rozważ przyszłość:
  • Zastanów się, jakie będą Wasze potrzeby za kilka lat. Czy mieszkanie nadal będzie odpowiednie dla Waszej rosnącej rodziny?
 6. Przeglądaj nieruchomości i zadawaj pytania:
  • Odwiedzaj nieruchomości, które Cię interesują, i zadawaj pytania dotyczące stanu technicznego, kosztów utrzymania, sąsiedztwa itp.
 7. Skonsultuj się z ekspertem:
  • Zawsze warto skonsultować się z ekspertem od nieruchomości, który może pomóc w ocenie technicznej i prawnej nieruchomości.
 8. Negocjuj cenę:
  • Jeśli znajdziesz mieszkanie, które spełnia większość Waszych kryteriów, nie krępuj się negocjować ceny.
 9. Sprawdź warunki finansowania:
  • Jeśli potrzebujesz kredytu hipotecznego, zrób dokładne badanie warunków finansowania.
 10. Dokładnie przemyśl decyzję:
  • Nie spiesz się z podjęciem decyzji. Upewnij się, że dokładnie przemyślałeś wszystkie aspekty i jesteś pewien, że znalazłeś idealne mieszkanie dla swojej rodziny.

Pamiętaj, że wybór idealnego mieszkania może być procesem czasochłonnym i wymagającym, ale dobrze przemyślana decyzja będzie miała pozytywny wpływ na komfort i jakość życia Twojej rodziny.

Sprawdź aktualnie wolne i nowe mieszania w warszawie dla każdej rodziny budowane przez APM Development:
https://augustowka.apm-development.com.pl/
https://marysin5.apm-development.com.pl/

https://augustowka.apm-development.com.pl/

Dlaczego nieruchomości to najlepsza forma inwestycji ?

Nieruchomości są często uważane za jedną z najlepszych form inwestycji ze względu na kilka istotnych zalet:

 1. Stabilność inwestycji: Nieruchomości zazwyczaj charakteryzują się stabilnością i tendencją do wzrostu wartości w dłuższym okresie. W przeciwieństwie do innych form inwestycji, takich jak akcje, nieruchomości są mniej podatne na nagłe wahania cen i gwałtowne spadki wartości.
 2. Generowanie dochodu z najmu: Własność nieruchomości umożliwia generowanie regularnego dochodu z wynajmu. Najemnicy płacą czynsz, który może pomóc w pokryciu kosztów zakupu i utrzymania nieruchomości oraz przynosić dodatkowy zysk.
 3. Zróżnicowanie portfela: Inwestycja w nieruchomości umożliwia dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Posiadając nieruchomości, możesz zrównoważyć ryzyko inwestycyjne i osiągać stabilne dochody, niezależnie od innych aktywów, takich jak akcje czy obligacje.
 4. Korzystne opodatkowanie: W niektórych jurysdykcjach inwestowanie w nieruchomości może wiązać się z korzyściami podatkowymi, takimi jak odliczenia od dochodu z tytułu kosztów związanych z nieruchomością, co może zmniejszyć obciążenie podatkowe.
 5. Ochrona przed inflacją: Nieruchomości często rosną w wartości wraz z inflacją. To oznacza, że wartość nieruchomości może rosnąć w miarę upływu czasu, co pomaga zabezpieczyć kapitał przed deprecjacją waluty.
 6. Kontrola nad inwestycją: Posiadając nieruchomość, masz większą kontrolę nad inwestycją. Możesz podejmować decyzje dotyczące zarządzania, wynajmu i modernizacji nieruchomości zgodnie z własnymi preferencjami i celami.
 7. Inwestycja o fizycznej substancji: Nieruchomości to inwestycje o fizycznej substancji, co oznacza, że masz coś materialnego, co można dotknąć i wykorzystać. To daje poczucie pewności i trwałości.
 8. Zabezpieczenie na przyszłość: Inwestowanie w nieruchomości może być traktowane jako forma zabezpieczenia na przyszłość, zwłaszcza w kontekście emerytury. Posiadanie nieruchomości może pomóc w zapewnieniu stałego dochodu po przejściu na emeryturę.

Mimo tych licznych zalet, inwestowanie w nieruchomości nie jest wolne od ryzyka. Warto zrozumieć, że zakup, utrzymanie i zarządzanie nieruchomościami może wymagać znacznego zaangażowania czasu i kapitału. Decyzja o inwestowaniu w nieruchomości powinna być starannie przemyślana, z uwzględnieniem własnych celów finansowych, sytuacji rynkowej i zdolności do zarządzania nieruchomościami. Dla wielu osób nieruchomości stanowią atrakcyjną opcję inwestycyjną, ale ważne jest, aby podejść do niej z pełną wiedzą i planem.

Zapraszamy do naszej atrakcyjnej oferty – Lokale Inwestycyjne w Warszawie.

Jak tanio urządzić nowe mieszkanie ?

Urządzanie nowego mieszkania może być kosztowne, ale istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie stworzyć piękne i funkcjonalne wnętrze. Oto kilka porad, jak tanio urządzić nowe mieszkanie:

 1. Planowanie budżetu: Zacznij od ustalenia budżetu i trzymaj się go. To pomoże Ci kontrolować wydatki i uniknąć niepotrzebnych kosztów.
 2. Recykling i wykorzystywanie istniejących mebli: Zastanów się, czy możesz wykorzystać meble i przedmioty z poprzedniego mieszkania lub od przyjaciół i rodziny. Często wystarczy odnowienie lub zmiana wyglądu, aby meble wyglądały jak nowe.
 3. Kupowanie używanych mebli i przedmiotów dekoracyjnych: Wiele używanych mebli i dekoracji można znaleźć w sklepach z używanymi rzeczami, na stronach internetowych typu OLX czy Allegro oraz na giełdach rzeczy używanych. To znakomity sposób na zaoszczędzenie znacznych sum.
 4. DIY (Zrób to sam): Wykonuj pewne prace samodzielnie, takie jak malowanie ścian, układanie płytek czy tworzenie własnych ozdób. DIY może być znacznie tańsze niż wynajęcie profesjonalistów.
 5. Poszukiwanie okazji: Śledź promocje, wyprzedaże i obniżki cen. Możesz znaleźć meble i dekoracje w atrakcyjnych cenach podczas sezonowych wyprzedaży.
 6. Minimalizm: Staraj się ograniczyć ilość mebli i dekoracji do minimum. Przesyt przestrzeni przedmiotami może sprawić, że mieszkanie wyda się bardziej ciasne i nieuporządkowane.
 7. Przyjazne środowisku rozwiązania: Rozważ zakup mebli i materiałów ekologicznych. Meble z drewna pochodzącego z odnawialnych źródeł i materiały o niskim wpływie na środowisko mogą być trwałe i oszczędne w dłuższej perspektywie.
 8. Samodzielna aranżacja: Zamiast wynajmować projektanta wnętrz, samodzielnie zaplanuj aranżację przestrzeni. Istnieje wiele darmowych narzędzi online do projektowania wnętrz, które pomogą Ci w stworzeniu wizualizacji.
 9. Eksperymentowanie z kolorami i dodatkami: Nie musisz malować wszystkich ścian ani kupować drogich dekoracji. Często zmiana koloru ścian lub dodanie nowych poduszek, firanek czy dywanu może całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia.
 10. Rób to stopniowo: Nie próbuj urządzić całego mieszkania na raz. To może być przytłaczające i kosztowne. Rozważ urządzanie pomieszczenia po pomieszczeniu lub nawet po jednym elemencie naraz.

Pamiętaj, że urządzanie mieszkania to proces, który może trwać dłużej niż się spodziewasz. Nie ma potrzeby spieszyć się i wydawać dużo pieniędzy na raz. Planowanie i cierpliwość mogą pomóc Ci osiągnąć piękny efekt wnętrza bez nadmiernych kosztów.

Urządź mieszkanie z firmą współpracującą z APM Development w zakresie mieszkania Warszawa.

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Kupowanie mieszkania od dewelopera może być atrakcyjną opcją z wielu powodów.
Oto kilka z głównych zalet, które mogą zachęcić do podjęcia tej decyzji:

 1. Nowoczesne i nowe mieszkanie: Deweloperzy zazwyczaj budują nowoczesne i nowe mieszkania, które spełniają aktualne standardy i normy budowlane. Dzięki temu masz szansę zamieszkać w nowym, funkcjonalnym i wygodnym mieszkaniu.
 2. Współczesne rozwiązania techniczne: Mieszkania od deweloperów są często wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne, takie jak inteligentny system zarządzania budynkiem, oszczędne instalacje, wentylację, ogrzewanie i inne udogodnienia.
 3. Gwarancja i bezpieczeństwo: Kupując mieszkanie od zaufanego dewelopera, zyskujesz gwarancję na nowe mieszkanie oraz prawidłowe wykonanie budynku i jego instalacji. Deweloperzy muszą spełnić określone standardy jakości i bezpieczeństwa, co daje pewność, że mieszkanie będzie odpowiednio skonstruowane.
 4. Personalizacja i wybór: W wielu przypadkach deweloperzy oferują możliwość wyboru wykończenia mieszkania i udogodnień w ramach dostępnych opcji, co pozwala dostosować mieszkanie do swoich preferencji.
 5. Atrakcyjne oferty i promocje: Deweloperzy czasami oferują różnego rodzaju promocje, rabaty lub atrakcyjne warunki finansowe, które mogą obniżyć koszty zakupu mieszkania.
 6. Dogodna lokalizacja: Deweloperzy często inwestują w tereny o atrakcyjnej lokalizacji, blisko centrum miasta, komunikacji miejskiej, szkół, sklepów i innych ważnych miejsc, co może ułatwić codzienne życie.
 7. Możliwość inwestycji: Zakup mieszkania od dewelopera może być również formą inwestycji. Jeśli kupisz mieszkanie w dynamicznie rozwijającej się okolicy, istnieje szansa na wzrost wartości nieruchomości w przyszłości, co może przynieść zysk w przypadku ewentualnej odsprzedaży.

Podsumowując, kupowanie mieszkania od dewelopera może być korzystne, jeśli interesuje cię nowoczesne, dobrze zaprojektowane mieszkanie z gwarancją jakości, personalizacją i dogodną lokalizacją. Jednak pamiętaj, że każda decyzja zakupu nieruchomości wymaga dokładnego zbadania oferty, sprawdzenia wiarygodności dewelopera i uwzględnienia indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Zalety niskiego budownictwa

Niskie budownictwo ma wiele zalet, które przyciągają inwestorów, architektów i mieszkańców. Oto niektóre z głównych zalet tego typu budownictwa:

 1. Zrównoważony rozwój: Niskie budownictwo sprzyja zrównoważonemu rozwojowi i minimalizuje negatywny wpływ na środowisko. Zazwyczaj wymaga mniej zasobów, energii i materiałów w porównaniu z wysokimi wieżowcami, co przyczynia się do zmniejszenia śladu ekologicznego.
 2. Łatwiejszy dostęp do naturalnego światła: Budynki niskiego wzrostu rzadziej tworzą duże cienie, co pozwala na większy dostęp do naturalnego światła słonecznego wewnątrz budynków. To może wpłynąć pozytywnie na jakość życia mieszkańców i ograniczyć zużycie energii elektrycznej w celu oświetlenia wnętrz.
 3. Przyjazne dla pieszych i rowerzystów: Niskie budynki sprzyjają bardziej przyjaznym dla pieszych i rowerzystów układom przestrzennym. Osiedla z niskim budownictwem zachęcają do aktywnego stylu życia, promując chodzenie, bieganie i korzystanie z rowerów.
 4. Lepsza integracja z otoczeniem: Niskie budynki łatwiej łączą się z istniejącą zabudową i krajobrazem, co może doprowadzić do lepszej integracji z lokalną społecznością. Ten aspekt budownictwa może stworzyć bardziej harmonijną i estetyczną przestrzeń miejską.
 5. Mniejsza gęstość zaludnienia: Budynki niskiego wzrostu zazwyczaj zajmują większą powierzchnię w porównaniu z wieżowcami. To prowadzi do mniejszej gęstości zaludnienia, co może przyczynić się do lepszego poczucia przestrzeni i większej prywatności dla mieszkańców.
 6. Większa stabilność konstrukcyjna: Niskie budynki są zazwyczaj bardziej stabilne i łatwiejsze do zbudowania niż wysokie wieżowce. To może skutkować mniejszym ryzykiem wypadków związanych z budową i mniejszą podatnością na wstrząsy sejsmiczne.
 7. Elastyczność projektowania: Niskie budownictwo pozwala na większą elastyczność w projektowaniu przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych. To daje architektom większą swobodę w tworzeniu innowacyjnych i dopasowanych do potrzeb projektów.
 8. Łatwiejsza konserwacja i utrzymanie: Ze względu na mniejszy rozmiar i prostszy kształt, niskie budynki zazwyczaj wymagają mniejszego nakładu pracy i kosztów na ich konserwację i utrzymanie.

Podsumowując, niskie budownictwo ma wiele zalet, takich jak zrównoważony rozwój, większa integracja z otoczeniem, dostęp do naturalnego światła oraz większa stabilność konstrukcyjna. Jest to popularne rozwiązanie, które sprzyja lepszej jakości życia mieszkańców i bardziej harmonijnemu otoczeniu miejskiemu.
W ofercie APM DEvlopment także znajdziecie osiedla w Warszawie z niską zabudową jak np: Augustówka Residence.

Jak urządzić balkon lub taras w nowym mieszkaniu ?

Urządzenie balkonu lub tarasu w nowym mieszkaniu może być przyjemnym i twórczym zadaniem. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w aranżacji przestrzeni na balkonie lub tarasie:

 1. Określ funkcję i styl: Zastanów się, jak zamierzasz wykorzystać przestrzeń na balkonie lub tarasie. Czy chcesz stworzyć relaksującą oazę, miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, ogródek ziołowy czy może miejsce do pracy lub zabawy dla dzieci? Określenie funkcji przestrzeni pomoże Ci w wyborze odpowiednich mebli i akcesoriów.
 2. Wybierz meble: Dobierz meble zewnętrzne, które będą praktyczne i wygodne. Zależy to od dostępnej przestrzeni, ale można rozważyć umieszczenie na balkonie lub tarasie stolika i krzesełek, leżaków, sof czy huśtawki. Wybieraj meble wykonane z materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak drewno, metal lub tworzywo sztuczne.
 3. Rośliny i ogród: Balkon lub taras to doskonałe miejsce do tworzenia niewielkiego ogrodu. Umieść doniczki z roślinami, kwiatami lub ziołami, które lubisz. Upewnij się, że rośliny dobrze radzą sobie z warunkami na zewnątrz i dostają odpowiednią ilość światła słonecznego. Możesz też rozważyć montaż półek lub wiszących pojemników na rośliny, aby zaoszczędzić miejsce.
 4. Prywatność i osłony: Jeśli chcesz zapewnić sobie prywatność na balkonie lub tarasie, rozważ zastosowanie osłon, takich jak parawany, ekranowe panele, rolety bambusowe czy rośliny pnące. Dodatkowo, jeśli balkon jest narażony na wiatr, warto zamontować osłony lub ekrany, aby chronić przestrzeń przed silnymi podmuchami.
 5. Oświetlenie: Zainstaluj odpowiednie oświetlenie, które pozwoli Ci korzystać z balkonu lub tarasu również wieczorem. Możesz zdecydować się na lampiony, latarnie, lampki na linkach lub wbudowane oświetlenie w podłodze. Stworzy to przyjemną atmosferę i umożliwi spędzanie czasu na zewnątrz również po zmroku.
 6. Dekoracje i dodatki: Dodaj elementy dekoracyjne, które pasują do stylu, jaki chcesz osiągnąć. Może to być poduszki, narzuty, dywaniki, doniczki, lampiony, świeczniki czy obrazy. Zwróć uwagę na odpowiednie materiały, które są odporne na warunki atmosferyczne.
 7. Bezpieczeństwo: Przy aranżacji balkonu lub tarasu nie zapominaj o bezpieczeństwie. Upewnij się, że meble są stabilne, a dodatkowe elementy, takie jak barierki czy poręcze, są dobrze zamocowane. Jeśli mają Państwo małe dzieci, pamiętaj o zabezpieczeniach, które uniemożliwią im dostęp do niebezpiecznych obszarów.

Pamiętaj, że aranżacja balkonu lub tarasu zależy od Twoich preferencji i stylu życia. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i stwórz przestrzeń, w której będziesz czerpać radość i relaksować się na świeżym powietrzu.

Wykończenie mieszkania pod klucz w APM Development: https://www.apm-development.com.pl/wykonczenie-mieszkania-pod-klucz

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dziećmi ?

Przy szukaniu mieszkania dla rodziny z dziećmi istnieje kilka istotnych czynników, na które warto zwrócić uwagę. Oto kilka ważnych kwestii:

 1. Bezpieczeństwo: Najważniejszą sprawą jest zapewnienie bezpiecznego środowiska dla dzieci. Szukaj mieszkania w spokojnej okolicy, z ograniczonym ruchem ulicznym i dostępem do placów zabaw. Upewnij się, że mieszkanie posiada odpowiednie zabezpieczenia, takie jak zamki na drzwiach, barierki na schodach itp.
 2. Przestrzeń: Mieszkanie powinno zapewniać wystarczającą przestrzeń dla wszystkich członków rodziny. Sprawdź, czy są odpowiednio duże sypialnie dla dzieci oraz wspólna przestrzeń do spędzania czasu jako rodzina, takie jak salon czy jadalnia.
 3. Bliskość szkół i placówek edukacyjnych: Sprawdź, czy w okolicy są dobre szkoły i placówki edukacyjne, które będą dogodnie położone względem mieszkania. Bliskość szkół ułatwi dzieciom dojazd i umożliwi łatwiejsze uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych.
 4. Infrastruktura: Ważne jest, aby w pobliżu mieszkania znajdowały się sklepy spożywcze, apteki, szpitale i inne udogodnienia, które będą łatwo dostępne dla rodziny. Wygodny dostęp do tych miejsc ułatwi codzienne funkcjonowanie rodziny.
 5. Plac zabaw i tereny rekreacyjne: Sprawdź, czy w okolicy są parki, place zabaw i tereny rekreacyjne, gdzie dzieci będą mogły się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu.
 6. Transport publiczny i dostęp do dróg: Jeśli rodzina korzysta z transportu publicznego lub samochodu, sprawdź, jakie są opcje transportowe w okolicy. Dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna ułatwi podróżowanie i codzienne obowiązki.
 7. Sąsiedzi: Jeśli masz okazję, porozmawiaj z sąsiadami lub zapytaj o atmosferę i relacje między mieszkańcami. Dobrymi sąsiadami mogą być inni rodzice z dziećmi, co może stworzyć przyjazne i pomocne środowisko.
 8. Koszty: Przed podjęciem decyzji finansowych, sprawdź, czy stać Cię na miesięczne koszty utrzymania takiego mieszkania. Zwróć uwagę na wysokość czynszu, koszty utrzymania, opłaty za media i inne dodatkowe koszty.

Oczywiście, preferencje i potrzeby rodziny mogą się różnić, dlatego ważne jest, aby dostosować kryteria poszukiwań mieszkania do indywidualnych potrzeb i priorytetów rodziny.

Obecnie budowane przez APM Development inwestycje dla rodzin:
https://augustowka.apm-development.com.pl/
https://marysin5.apm-development.com.pl/

Co warto sprawdzić przed zakupem mieszkania ?

Przed zakupem mieszkania (bez względu na to czy na rynku wtórnym czy pierwotnym) istnieje wiele elementów, które warto sprawdzić, aby upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru. Oto kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę:

 1. Stan techniczny mieszkania: Przeprowadź dokładną ocenę stanu technicznego mieszkania. Sprawdź instalacje (elektryczne, wodno-kanalizacyjne, ogrzewanie), stan okien, drzwi, podłóg, ścian, a także ewentualne naprawy, które mogą być konieczne. Jeśli to możliwe, skonsultuj się z fachowcem, który oceni stan techniczny mieszkania.
 2. Lokalizacja: Zwróć uwagę na lokalizację mieszkania. Sprawdź, czy spełnia twoje potrzeby i preferencje. Zastanów się nad odległością od pracy, szkół, sklepów, komunikacji publicznej, miejsc rekreacyjnych itp. Warto także sprawdzić, jakie są perspektywy rozwoju danej okolicy.
 3. Infrastruktura: Przeanalizuj dostępność infrastruktury w okolicy. Sprawdź, czy są sklepy, restauracje, szpitale, apteki, place zabaw, parki czy inne udogodnienia, które są dla ciebie ważne. Dodatkowo, zwróć uwagę na jakość dróg, parkingi, dostępność transportu publicznego itp.
 4. Koszty utrzymania: Przed zakupem mieszkania zwróć uwagę na koszty utrzymania. Dowiedz się, jakie są miesięczne opłaty za czynsz lub administrację, podatki lokalne, koszty mediów czy inne opłaty związane z mieszkaniem. To pomoże ci oszacować swoje miesięczne wydatki.
 5. Plan zagospodarowania przestrzennego: Zapoznaj się z planem zagospodarowania przestrzennego dla danego obszaru. Sprawdź, jakie są plany rozwoju i inwestycje w okolicy, tak abyś miał wiedzę na temat potencjalnych zmian w najbliższej przyszłości.
 6. Warunki prawne i dokumentacja: Skonsultuj się z prawnikiem lub notariuszem, aby sprawdzić kompletność i ważność dokumentów dotyczących nieruchomości, takich jak umowa przedwstępna, akt notarialny, decyzje administracyjne itp. Sprawdź również, czy mieszkanie nie jest obciążone żadnymi hipotekami czy innymi długami.