Zalety zakupu mieszkania wykończonego “pod klucz”

Zalety zakupu mieszkania wykończonego “pod klucz”

Zakup nowego mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Aby dokonać dobrego wyboru, warto przemyśleć nie tylko lokalizację lub atrakcyjność pod względem ceny. Wielu deweloperów oferuje różny poziom, jeśli chodzi o stan mieszkania. Czym są mieszkania wykończone pod klucz?

Rynek mieszkaniowy w Polsce

Na polskim rynku mieszkaniowym można zaobserwować trzy warianty, jeśli chodzi o stan mieszkania przed zakupem.

Są to:

 • Stan surowy

 • Stan deweloperski

 • Stan wykończony (tzw. mieszkania pod klucz)

Stan surowy to mieszkanie niewykończone, bez instalacji, wody, prądu i armatury. Stan deweloperski to mieszkania, w których brakuje tzw. białego montażu – w takim mieszkaniu zostały wykonane tynki i wylewki, a także poprowadzone instalacje, ale wymaga ono jeszcze remontu. Trzecia grupa, czyli mieszkania wykończone pod klucz, to mieszkania gotowe do zamieszkania.

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Polsce? Co o tym decyduje?

O tym, ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Polsce, poza wykończeniem, decyduje przede wszystkim jego lokalizacja, metraż oraz rozkład. Ceny za metr kwadratowy mieszkań w Polsce wynoszą od 4,000 do 12,000 złotych, w zależności od miasta i województwa. Najdroższymi mieszkaniami może się pochwalić nasza stolica. Najtańsze mieszkania, w których cena za metr kwadratowy nie przekracza zwykle 5,000 złotych, można upolować na terenie województw: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego oraz świętokrzyskiego. Wykończenie pod klucz podnosi cenę mieszkania w standardzie deweloperskim o kilkaset złotych za metr kwadratowy. Pakiety podstawowe zaczynają się już od ok. 400-500 zł/m2.

Mieszkania wykończone pod klucz – jakie są ich zalety?

Mieszkania wykończone pod klucz to doskonała opcja dla osób, które nie mają czasu na remont i chcą się wprowadzić do wymarzonego lokum od razu po zrealizowaniu wszystkich formalności. Mieszkania te posiadają urządzone przez projektanta pokoje – kuchnię oraz łazienkę, a także posiadają zamontowaną armaturę. W lokalu są już zamontowane panele podłogowe i płytki, a także drzwi wewnątrz lokalowe. Jedyne, co trzeba zrobić, to wstawić meble i ewentualnie pomalować ściany na ulubione kolory. Dlaczego warto zainwestować w mieszkania wykończone pod klucz?

Zalet jest dużo:

 • Mieszkanie pod klucz może zostać zaprojektowane dokładnie tak, jak wymarzył to sobie kupujący – zakup poprzedza spotkanie z osobą odpowiedzialną za aranżację wnętrza lokalu

 • Ten typ wykończenia pozwala zaoszczędzić kupującemu wiele czasu – osoba, która wprowadza się do lokum nie musi analizować rynku materiałów budowlanych, ani prowadzić negocjacji z ekipą remontową

 • Deweloperzy często negocjują lepsze ceny na materiały budowlane i usługi remontowe, dzięki czemu koszta wykończenia mieszkania są niższe, niż gdyby kupujący robił remont na własną rękę

 • Mieszkania pod klucz charakteryzuje duża dostępność oraz niedługi czas oczekiwania na wykończenie wymarzonego lokum – kupujący nie musi osobiście pilnować fachowców podczas remontu

 • Wykończenie mieszkania pod klucz zwykle oferowane jest w kilku standardach, z których można wybrać ten najbardziej zgodny z potrzebami

Dowiedz się więcej o mieszkaniach wykończonych pod klucz:

https://www.apm-development.com.pl/wykonczenie-mieszkania-pod-klucz

Marysin Wawerski – dlaczego warto tam zamieszkać?

Marysin Wawerski – dlaczego warto tam zamieszkać?

Apartamenty Nowy Marysin to jedno z osiedli mieszkaniowych w warszawskiej dzielnicy Wawer. Lokalizacja ta jest wyjątkowo rozwojowa i dzięki temu jest bardzo atrakcyjna dla osób, które myślą o zakupie mieszkania w województwie mazowieckim. Dlaczego warto tam zamieszkać? Zapraszamy do lektury!

Marysin Wawerski – osiedla z potencjałem

Wawer został przyłączony do Warszawy na początku lat 50. XX wieku. To największa pod względem powierzchni dzielnica Warszawy, która graniczy między innymi z Pragą – Południe, Wilanowem oraz Mokotowem. Jednym z bardziej rozwojowych obszarów, jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy, jest Marysin Wawerski. Z ogromnego potencjału tej części dzielnicy korzystają developerzy – w Marysinie Wawerskim powstaje coraz więcej atrakcyjnych osiedli. Tempo, w jakim rozwija się ta dzielnica, robi naprawdę duże wrażenie! Dlaczego warto tam zamieszkać?

Dlaczego warto zamieszkać w Marysinie pod Warszawą?

Marysin pod Warszawą to wyjątkowa lokalizacja, usytuowana w niewielkiej odległości od centrum miasta, a także w pobliżu rozległych terenów leśnych. W dzielnicy Wawer znajduje się słynny Rezerwat im. Jana III Sobieskiego, a także Las Rembertowski. To doskonałe miejsce do wypoczynku na łonie natury oraz podziwiania chronionych w Polsce gatunków fauny i flory.

Dlaczego warto zainteresować się rynkiem mieszkaniowym w Marysinie pod Warszawą? Jednym z głównych atutów są niskie ceny mieszkań. Przeciętna wartość mieszkania w Warszawie to około 550 000 złotych. 1 metr kwadratowy kosztuje średnio około 9 500 złotych, cena ta zależy w dużej mierze od lokalizacji. Tymczasem za metr kwadratowy mieszkania w Wawrze w Warszawie zapłacimy od około 5500 do 7000 złotych, w zależności od jego rozkładu, a więc możemy sobie pozwolić na dużo większy metraż.

Kolejna zaleta to dobry dojazd do centrum miasta. Dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) przedostanie się z Marysina i innych obszarów Waweru do centrum Warszawy trwa około pół godziny. Dzięki rozbudowanym liniom autobusowym można się równie szybko przedostać także do innych dzielnic miasta.

Marysin Wawerski – miejsce przyjazne młodym dorosłym i rodzinom z dziećmi

Marysin Wawerski to obszar, który bardzo szybko się rozwija. Liczne nowopowstałe sklepy i punkty handlowo-usługowe, bazary ze świeżą żywnością, wiele przychodni, bliskie sąsiedztwo szkół i przedszkoli, a także atrakcje dla najmłodszych sprawiają, że jest to rejon przyjazny dla młodych rodzin. To także bogaty ośrodek pod względem kulturowo-sportowym. Dzięki inicjatywom Wawerskiego Centrum Kultury oraz kilku prężnie działających klubów sportowych mieszkańcy mogą liczyć na szereg ciekawych wydarzeń, skierowanych zarówno do dzieci, jak i do dorosłych.

Marysin Wawerski to miejsce ciche i dobrze skomunikowane z centralną częścią Warszawy. Rynek mieszkaniowy kusi nie tylko cenami, ale i bliskim towarzystwem rozległych zielonych terenów. Nic więc dziwnego, że dzielnica Wawer jest wymieniana w pierwszej piątce warszawskich obszarów, w których ludzie chcą najbardziej zamieszkać.

Zapraszamy na stronę naszej nowej inwestycji w tej lokalizacji – Apartamenty Nowy Marysin 2 – ( Apartamenty Wawer ):

https://marysin2.apm-development.com.pl/


Największe atuty nowoczesnych osiedli

Największe atuty nowoczesnych osiedli

Inwestycja we własne mieszkanie to jeden z najpoważniejszych kroków w całym naszym życiu. Nie tylko odpowiedni metraż jest istotny, ale też lokalizacja, rozwinięta infrastruktura, wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Świadomi tych potrzeb deweloperzy wychodzą naprzeciw swoim klientom, budując nowoczesne osiedla pełne udogodnień na miarę XXI wieku.

Smart home

Inteligentne domy przyszłości staja się coraz bardziej popularne. Coś, co kiedyś wydawało się luksusem tylko dla najbogatszych, dziś jest spotykane na wielu nowoczesnych osiedlach. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii różnymi parametrami mieszkania można sterować z poziomu telefonu. Dzięki temu zdalnie zasłonimy rolety, ustawimy odpowiednią temperaturę lub wilgotność w pomieszczeniu czy będziemy w stanie sterować oświetleniem. Dodatkowo system zadba o bezpieczeństwo i poinformuje nas jeśli w domu doszło do niebezpiecznego zdarzenia jak np. wyciek ze zmywarki czy awaria lodówki czy zwarcie w gniazdu elektrycznym.

Czystsze powietrze

Życie w mieście to wiele udogodnień, ale ono też swoje minusy. Jednym z nich jest silne zanieczyszczenie powietrza, odczuwalne szczególnie w zimowych miesiącach. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi wynikających z tego faktu zagrożeń dla naszego zdrowia i próbujemy znaleźć rozwiązania, które w jakiś sposób złagodzą negatywne skutki smogu. Nowoczesne apartamenty często wyposażone są w zaawansowane technologicznie systemy oczyszczające powietrze, ułatwiające sprawną wentylację oraz utrzymanie optymalnej dla zdrowia temperatury.

Wygoda i bezpieczeństwo

Na większości nowo powstających osiedli standardem jest już ogrodzenie oraz monitoring. Dodatkowo często wprowadzanym elementem podnoszącym bezpieczeństwo mieszkańców jest całodobowa ochrona. Coraz częściej też spotykamy zamontowane w budynkach cichobieżne windy oraz usługi concierge, które pozwalają poczuć się jak w luksusowym hotelu. Deweloperzy zdają też sobie sprawę z tego, jak istotne dla ich klientów są łatwo dostępne miejsca parkingowe. Dzięki temu, że są one przypisane do każdego mieszkania, nie musimy obawiać się, że nie będziemy mieli gdzie zostawić samochodu.

Cristal Park – inwestycja na miarę przyszłości

APM Development to doświadczony deweloper działający na terenie Warszawy od 2003 roku. Obecnie rozpoczęte są inwestycje w najlepszych lokalizacyjnie punktach stolicy jak Mokotów, Ursynów czy Bemowo. Dla poszukujących luksusowych warunków powstało usytuowane w prestiżowej części Mokotowa osiedle Cristal Park Residence, które łączy w sobie wszystkie zalety i możliwe udogodnienie spotykane w nowoczesnych inwestycjach. Ciekawa architektura, zróżnicowane metraże i funkcjonalny rozkład mieszkań, ciche windy, ochrona, systemy oczyszczania powietrza to wszystko jest standardem w Cristal Residence. Przewidziano także dodatkowe miejsca parkingowe dla gości. Tak jak w innych inwestycjach APM Development, tak samo i tutaj istnieje możliwość wykończenia mieszkania “pod klucz”, a także zastosowania rozwiązań z zakresu inteligentnego domu bez konieczności dodatkowych przeróbek.

Mieszkania pod inwestycję – czym się kierować przy wyborze?

Kupno mieszkania pod inwestycję to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Czym się kierować, by nie żałować swojego wyboru? Podpowiadamy jak wybrać mieszkanie, które będzie przynosiło zyski!

Rynek mieszkaniowy w Polsce

Polacy coraz częściej inwestują w rynek mieszkaniowy i kupują mieszkania, po to, by je wynająć. Miasta, które cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów to Warszawa, Wrocław oraz Kraków. Największym powodzeniem wśród Polaków cieszy się wynajem długoterminowy, mieszkania są zazwyczaj udostępniane studentom, osobom pracującym lub młodym parom.

Mieszkanie pod inwestycję – sposób na zarabianie

Mieszkanie pod inwestycję to jedna z najbezpieczniejszych metod zarabiania pieniędzy. Wynajmując mieszkanie, można zarobić od 5 do 10% w skali roku, jednak trzeba się liczyć z koniecznością zainwestowania dużej ilości środków na start. W największych miastach Polski ceny za metr kwadratowy mieszkania mogą wynosić nawet od 6000,00 do 9000,00 zł, w centrach miast stawka ta może przekroczyć nawet 10 000,00 zł/mkw. Na rynku wtórnym królują zabytkowe kamienice, których ceny nie zmieniają się od kilkunastu lat.

Mieszkania pod inwestycję – na co warto zwrócić uwagę?

Aspekty, które decydują o cenie mieszkania, ponieważ będą ważne dla przyszłych lokatorów aspekty, to:

 • Lokalizacja mieszkania – mieszkania znajdujące się w niewielkiej odległości od centrum, szkół, galerii handlowych, żłobków, terenów zielonych i placówek służby zdrowia to bardzo pożądany towar na rynku nieruchomości wynajmowanych długoterminowo. Najbardziej opłaca się inwestować w mieszkania zlokalizowane w wielkich miastach i dużych aglomeracjach oraz dzielnicach z potencjałem.

 • Komunikacja – atrakcyjność mieszkania jest wysoka, jeśli jest ono dobrze skomunikowane z miastem. Dotyczy to zarówno wynajmu długoterminowego, jak i krótkoterminowego, na przykład w miejscowościach turystycznych.

 • Sposób ogrzewania – przy wyborze mieszkania pod inwestycję warto mieć świadomość różnych metod ogrzewania i wybrać takie lokum, które będziemy w stanie ekonomicznie nagrzać. Wysokie ceny za ogrzewanie mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych lokatorów, warto postawić na najmniej kłopotliwe (i najtańsze) centralne ogrzewanie.

 • Metraż i rozkład mieszkania – rozkład i metraż to bardzo ważne aspekty, decydujące o zysku z wynajmu. Początkujący inwestorzy powinni zacząć od wynajmowania niewielkich mieszkań – kawalerek i lokali 2 – pokojowych, na przykład pochodzących z rynku wtórnego. Duży metraż może nastręczyć wielu kłopotów związanych ze znalezieniem chętnego najemcy. Na wartość nieruchomości wpływa także rozkład mieszkania (np. obecność lub brak pokoju przechodniego) oraz dodatkowe udogodnienia (taras, kuchnia z oknem, 2 oddzielne łazienki).

 • Rodzaj budownictwa – typ budownictwa i jakość budynku również odgrywa dużą rolę i wpływa na wartość danej nieruchomości. Najbardziej cenione jest nowe budownictwo oraz, paradoksalnie, starsze kamienice z historią. Dużą popularnością cieszą się także bloki z windą. To obowiązkowy element dla rodzin z dziećmi i osób starszych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Interesują Cię proste i minimalistyczne mieszkania? A może szukasz nowoczesnego apartamentu? Zaufaj deweloperowi z wieloletnim doświadczeniem na rynku i sprawdź koniecznie ofertę firmy APM Development – Mieszkania Deweloper Warszawa, by znaleźć wymarzone mieszkanie!- https://www.apm-development.com.pl/

Likwidacja użytkowania wieczystego od 2019 roku

Likwidacja użytkowania wieczystego, która nastąpi już z dniem 1 stycznia 2019 roku

Zgodnie z nowelizacją przepisów o użytkowaniu wieczystym, już z dniem 1 stycznia 2019 roku wszyscy, którzy korzystają z użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi i wielolokalowymi, w których co najmniej połowa lokali stanowią lokale mieszkalne uzyskają prawo do ich własności.

Likwidacja ta oznacza również, że z mocy prawa, nowi właściciele gruntów, będą zobowiązani do uiszczania należności za nabycie prawa do własności, które przyjmie formę opłat rocznych, dokonywanych przez okres 20 lat. Nowe przepisy wnoszą również ograniczenie możliwości ustanowienia nowych praw użytkowania wieczystego, które dotyczy celów mieszkalnych. Jak na razie, rząd planuje również kolejne rozwiązania, które docelową pomogą zupełnie zastąpić prawo użytkowania wieczystego, niemniej konieczne są jeszcze stosowne ustalenia z Komisją Europejską.

Co daje likwidacja użytkowania wieczystego w świetle nowych przepisów?

Projekt ustawy, które wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku proponuje przekształcenie praw użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi w prawo współwłasności na rzecz właścicieli domów bądź lokali znajdujących się na tych gruntach. Każdy, kto zyska prawo własności, będzie zatem zobowiązany do uiszczania należności za uzyskanie prawa własności w formie określonych opłat rocznych, w okresie kolejnych 20 lat.

Warto mieć na uwadze, iż wysokość tych opłat, będzie jednolita z tymi dokonywanymi na opłaty z tytułu użytkowania wieczystego, które obowiązują w dniu wejścia niniejszych przepisów. Samorządy będą mogły jednak waloryzować te opłaty, stosując wskaźniki ogłaszane przez Prezesa GUS. Z kolei właściciele gruntów będących dotychczas przedmiotem użytkowania wieczystego (samorządy czy też Skarb Państwa), którzy poniekąd tracą pełną własność swoich gruntów, zyskują możliwość udzielania bonifikat od opłat rocznych.

Nowi właściciele, mogą wnieść jednorazowo wszystkie 20 opłat przekształceniowych. W tej sytuacji, samorządy również będą mogły udzielać bonifikat, a w kwestii gruntów państwowych, ustawa określa bonifikatę w wysokości 60%, jeżeli płatność całości zostanie wniesiona w terminie do roku od przekształcenia. Opłata dokonana w kolejnych 5 latach, będzie oznaczała zmniejszenie bonifikat o 10 % z każdym kolejnym rokiem.

Podstawa ujawnienia własności

Jak wynika z nowych wytycznych, podstawę ujawnienia prawa własności w księgach wieczystych, ale również w ewidencji gruntów oraz budynków, stanowić będzie zaświadczenie, które wyda organ reprezentujący dotychczasowych właścicieli gruntów. Będzie to zatem Skarb Państwa bądź gmina. Wszystkie tego rodzaju wpisy, wedle nowych przepisów, zostały zwolnione z opłat sądowych.

Przekształcenie dokonane z mocy ustawy

Ustawa wchodząca w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku przesądza o nabyciu prawa własności do gruntów przez właścicieli lokali znajdujących się w budynkach wielolokalowych, gdzie co najmniej połowa lokali stanowi lokale mieszkalne, a także właścicieli domów jednorodzinnych. Jest to odpowiedź na oczekiwania i liczne postulaty mieszkańców tego rodzaju nieruchomości, które od lat kierowane były pod adresem administracji i rządu.

Dzielnica ma znaczenie!

Dzielnica ma znaczenie!

Wraz z rozwojem miast rośnie prawdopodobieństwo tworzenia się w nim miejsc, osiedli a nawet czasem całych dzielnic, których „atrakcyjność” pod względem zamieszkania owiana jest legendami niekoniecznie dobrymi. Czytaj dalej →

Nowe inwestycje w zupełnie nowych lokalizacjach!

Nowe inwestycje w zupełnie nowych lokalizacjach!

 

Większość naszych inwestycji zlokalizowanych jest na warszawskim Mokotowie. Tym razem, chcemy Wam jednak zaprezentować projekty, w zupełnie nowych dzielnicach – mieszkania Bemowo, Ursynów oraz WawerCzytaj dalej →

Piknik Mieszkaniowy na Polu Mokotowskim – Dni Warszawy 2017

Piknik Mieszkaniowy na Polu Mokotowskim – Dni Warszawy 2017

Jeszcze nie odpoczęliśmy na dobre po naszych Dniach Otwartych w ostatni weekend, a już pragniemy was zaprosić na odbywające się w ten nadchodzący super wydarzenie!

Dni Warszawy – bo o nich mowa – to już druga edycja wyjątkowego w swojej formie wydarzenia, jakim bez wątpienia jest Piknik Mieszkaniowy. Ponad 30 deweloperów, którzy zaprezentują ponad 100 inwestycji, jak również firmy zajmujące się aranżacją wnętrz, czy nowymi technologiami – wszyscy spotykamy się na Polach Mokotowskich by przypomnieć, że “Warszawa da się lubić!” ;-)

Czytaj dalej →

Dni Otwarte – Bartycka 85

Dni Otwarte – Bartycka 85

Już w najbliższy weekend zapraszamy na Dni Otwarte naszej nowo ukończonej inwestycji – Bartycka 85!

Czytaj dalej →

Rynek nieruchomości a nowości w 2017 roku

Rynek nieruchomości a nowości w 2017 roku

Nowy rok – nowości a rynek nieruchomości.

Nowy Rok już za nami. Większość z nas na pewno ma już za sobą postanowienia noworoczne, a wśród nich nowe wymarzone mieszkanie. Niestety rynek nieruchomości również postawił na zmiany w 2017, na które warto się przygotować, szczególnie, że zmian jest sporo…

Czytaj dalej →