Inteligentna rzeczywistość w Twoim mieszkaniu

Poniedziałek 6 rano. Janek śpi w łóżku. Z głośników w sypialni zaczyna lecieć jego ulubiona muzyka. Słyszy, jak w kuchni uruchamia się ekspres do kawy. Jej pobudzający zapach roznosi się po całym mieszkaniu. Wchodzi do łazienki, w której czeka na niego podgrzana podłoga.Prysznic, śniadanie, wyprasowanie ubrania i wychodzi do pracy. W drodze do biura przypomina sobie, że zostawił włączone żelazko na desce do prasowania. Stojąc w korku, sięga po smartfona i jednym kliknięciem zapomina o problemie. Patrzy za okno i widzi, że nadchodzą czarne chmury. „Cholera, zostawiłem otwarte okna w salonie”. Kolejne kliknięcie w telefonie i okna zostają zamknięte. „A czy uruchomiłem alarm?”. Patrzy w telefon – tak, już wszystko wiem.

apm_slider_on-line-blogCzy Janek ma w domu bandę krasnoludków, do których pisze smsy z prośbą o zajęcie się mieszkaniem? Nic bardziej mylnego. To inteligentny system zarządzania domem. Kiedyś science fiction. W dzisiejszych czasach standard w naszych mieszkaniach. Kiedyś ogromy ból finansowy. Dziś oszczędność pieniędzy i przede wszystkim czasu.

Wszystkie urządzenia RTV i AGD w Twoim mieszkaniu, możesz kontrolować z poziomu swojego smartfona, tabletu czy komputera. Jedyne, czego potrzebujesz, to połączenie z internetem. Z każdego miejsca, w którym się znajdujesz, możesz uruchomić lub wyłączyć dowolne urządzenia. Co więcej, możesz kontrolować to, co się dzieje w domu w trakcie Twojej nieobecności. Dzieciaki miały się uczyć, a od 3 godziny grają na konsoli? Nie ma sprawy. Jedno kliknięcie i konsola wyłączona.

Co więcej, system zarządzania mieszkaniem kontroluje również zużycie energii. Mądre korzystanie z informacji wyświetlanych na urządzeniach mobilnych, może obniżyć rachunki o kilkadziesiąt procent. Wystarczy ustawić scenariusz, ]dzięki któremu system wyłączy wszystkie urządzenia, kiedy Ty pójdziesz spać. Nie musisz się już martwić czy standby w telewizorze lub kuchence kradnie ciężko wypracowane pieniądze. Dzieciaki zostawiły pozapalane światła w całym domu? Czujniki ruchu wykryją brak aktywności w danym pomieszczeniu i wyłączą oświetlenie. Z inteligentnym systemem poprawi się Twój domowy budżet, a rachunki już Cię nie zaskoczą… chyba że wyciąg z karty kredytowej żony.Smart-house-mobile-app-[Converted]

Inteligentne rozwiązania dbają również o bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i Twoich najbliższych. Awaria lodówki, wyciek z pralki, spięcie w gniazdku czy włamanie? Twój telefon powiadomi Cię o niepokojącym zdarzeniu w domu i zaproponuje rozwiązanie. Pożar? Czujniki dymu od razu go wykryją i uruchomią procedury alarmowe – odcięcie dopływu powietrza, uruchomienie oświetlenia ewakuacyjnego i powiadomienie odpowiednich służb – wszystko to w zaledwie kilka sekund.

Tego typu rozwiązania zadbają również o Twój ulubiony klimat. Temperatura, jakość powietrza, wilgotność – wszystko to możesz kontrolować i ustawiać wedle własnych upodobań. Przeczytałeś gdzieś, że warto obniżyć temperaturę w czasie spania. Proszę bardzo. Pare klknięć i w mieszkaniu od 22.00 do 5.00 mamy temperaturę 20 stopni. Ale przecież nie wyjdziesz spod kołdry, jak będzie tak zimno. Nie ma problemu, od 5.00 uruchomi się podgrzewanie podłogi, tak żeby Twój poranek był jak najbardziej przyjemny. Twoje małe dziecko zasnęło? To może warto uruchomić nawilżacz, żeby dobrze mu się oddychało.
Wszystkie tego typu rozwiązania, pomimo tego, że brzmią jak fantazja, są już w zasięgu ręki i niemalże na każdą kieszeń. Dodatkowo jest to tylko zalążek wszystkich możliwości. Teraz granicą jest wyłącznie Twoja wyobraźnia. APM Development wspólnie z liderem tego typu rozwiązań w Polsce, firmą FIBARO, zadbało o to żeby, w każdej budowanej aktualnie inwestycji instalacja inteligentnych systemów zarządzania mieszkaniem odbywała się bezinwazyjnie i nie wymagała dodatkowych czy kosztownych przeróbek.

Na pierwszych 10 klientów, którzy kupią mieszkanie w inwestycji Rubikon Residence II lub Bartycka 85, czeka miła niespodzianka związana z systemem FIBARO!!! Więcej informacji w biurze Sprzedaży.

apm_online_mieszkanie-blog

3 komentarze

 • Paweł Łaszowski dnia kw. 10, 2017 Odpowiedz

  A potem takie telefon się rozładowuje i nic nie można zrobić :P

  • Błażej dnia cze 22, 2017 Odpowiedz

   Panie Pawle – oczywiście taka sytuacja zawsze jest możliwa, ale technologia cały czas podąża naprzód – power banki, ładowanie indukcyjne czy – podobnie jak w dynamie – ładowanie przy pomocy zwykłego potrząsania to coś co już niedługo ograniczy takie skrajne sytuacje do minimum, jeśli nie całkowicie je wyeliminuje :)

  • Błażej dnia cze 22, 2017 Odpowiedz

   poza tym z tego co słyszałem system Fibaro jest przygotowany na takie sytuacje odpowiednim zabezpieczeniem ;-)

Zostaw Komentarz